KUST PÄRIT JA MIKS NAERDA?
Naeruteraapia, naerukoolitus, naerujooga - heal lapsel mitu nime, aga sisu üks - naeru ja selle imekspandava mõju propageerimine. Naer mõjutab inimese nii emotsionaalset kui ka füüsilist tervist.
Naerujooga on revulutsiooniline idee – lihtne ja südame põhjast tulev.
Naerujooga idee rajaneb teaduslikul tõsiasjal, et organism ei tee vahet kunstliku ja tegeliku naeru vahel. Inimene saavutab sama füsioloogilise ja psühholoogilise efekti. Läbiviidud naerujooga meetodite kliinilised uurimised Grazi Ülikoolis (Austria), Bangaloris (India) ning samuti mõnel pool Ameerika Ühendriikides on näidanud, et naer vähendab nn. stressihormoonide (epinephrine, cortisol jne) taset veres. See soodustab positiivset ja lootusrikast suhtumist. Väheneb tõenäosus langeda stressi ja tunda depressiooni ning abitust kui inimene on võimeline muresid minema naerma.
Teaduslik uurimustöö on näidanud, et naerujooga aitab lahendada mitmeid olulisi töökoha probleeme, kuid siiani ei ole loodud efektiivset ja usaldusväärset süsteemi naeru harrastamiseks. Huumor on seni olnud ainuke kättesaadav vahend, kuid see pole usaldusväärne ja viib harva kestvale tervislikule naerule. Naerujooga on murdeline lahendus naeru rakendamiseks, võimaldades inimesel naerda 10-15 minutit järjest lühikeste joogahingamise pausidega.
Ülemaailmne naerujooga (Hasya yoga) liikumine sai alguse 1995.a., kui Mumbai arst Dr. Madan Kataria täheldas regulaarse naeru positiivse mõju oma patsientide vaimsele ja füüsilisele tervisele. Patsiendid olid õnnelikumad, tervemad ja suutlikumad, paranesid kiiremini oma tõvedest. Koos oma naise Madhuri Katariaga töötasid nad välja naerujooga meetodi - hingamise ja liikumisharjutuste seeria, mis õpetab keha naerma sõltumata nalja olemasolust.Maailmas tegutseb käesolevaks ajaks üle üle 6000 regulaarse naerurühma rohkem kui 60-s riigis üle maailma. Käiakse koos naermas - oma tervist turgutamas ja head tuju saamas.
See on ülemaailmne liikumine tervise, rõõmu ja rahu nimel. Toimunud on ka mitmed ülemaailmsed konverentsid.
Iga aasta maikuu esimene pühapäev on kuulutatud "Ülemaailmseks naerupäevaks". Siis toimuvad mitmesugused huvitavad ja suurejoonelised üritused erinevates maailma linnades, ka avalikes kohtades ja parkides - naeruparaadid jm. üritused. Ülemaailmsel naerupäeval naeravad koos tuhanded inimesed ja aitavad nii tõsta tuju ka teistel ümbritsevatel inimestel.
Aastal 2000 naeris üheskoos Taanis Copenhagenis ligi 10 000 inimest, et luua uus Guinnessi rekord.
Naerujoogast teiste maade meedias
Naerujooga kui uuendusmeelne kontseptsioon on laialt aktsepteeritud üle maailma ja sellest on kirjutanud sellised prestiižsed meediaväljaaanded nagu Time Magazine, National Geographic, Wall Street Journal, Los Angeles Times, Daily Telegraph (Inglismaal) jpt. Naeruklubisid on tutvustatud ka mitmetes maailma televõrkudes ja -programmides nagu Orphan Winfrey Show, BBC, CNN, ZDF (Saksamaal), NHK (Jaapanis), ABC News (USA-s) jpt.
Ka mitmeid dokumentaalfilme erinevates keeltes on näidatud eetris. Taoline tugev meediatähelepanu on aidanud naerujoogat levitada pea kõigisse maailma nurkadesse ning üha uued ja uued inimesed ühinevad naerjate perre.
NB! Kui olete huvitatud naerukoolituse tellimisest organisatsiooni üritusele, saate päringu saata siit.